Drukuj
Wojewódzki Urząd Pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje w całym regionie projekt „Wróć z POWERem!”. Każdy uczestnik otrzyma pomoc doradcy zawodowego oraz konsultanta, wspierających ich w różnych sprawach, od załatwiania spraw w urzędach, po tłumaczenie dokumentów i pomoc prawną.

Projekt „Wróć z POWERem!” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ruszył w czerwcu tego roku i potrwa jeszcze dwa lata. Kierowany jest do osób przed trzydziestką, z minimum półrocznym pobytem za granicą. Jeśli ktoś już pracuje, ale chce rozwijać się w innym kierunku, może skorzystać z oferty przez pół roku od powrotu do Polski. Jeśli nie pracuje, to przez rok.

Konsultant pomaga od początku do końca udziału w projekcie. Dzięki niemu klient nie czuje się zagubiony, może porozmawiać o swoich wątpliwościach i pomysłach, poprosić o pomoc. Uczestnicy projektu spotykają się też z doradcą zawodowym, podpowiadającym w jakim kierunku warto się rozwijać i wspólnie ustalają plan zawodowy. Udział w projekcie pozwala także na skorzystanie z dofinansowania do szkoleń. Wojewódzki Urząd Pracy przygotował dla uczestników m.in. bezpłatne porady prawne i podatkowe, tłumaczenia dokumentów z zagranicy oraz warsztaty kreatywne.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz wkładu własnego.

Więcej o projekcie „Wróć z POWERem!” można dowiedzieć się na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Małopolski Pociąg do Kariery pod numerami telefonów 515 995 474 i 500 573 931 lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło WUP

Odsłony: 715